Козарев: Укључити младе научнике у процес спољнополитичког планирања
Том приликом, Козарев је оценио да су Србија и Мађарска две пријатељске земље, које своје билатералне односе граде на узајамном поверењу и подршци.
Када је реч о питањима од националног значаја, генерални секретар је рекао да носиоци власти у Србији принципијелно желе да саслушају мишљења релевантних фактора, међу којима посебно место заузима академска заједница.
Према речима Козарева, савремене технологије створиле су другачији приступ решавања одређених изазова, а млади научници и интелектуална заједница могу значајно да допринесу процесу модернизације јавних политика.
Директор Папин указао је на основне циљеве и начине рада институције на чијем је челу, те оценио да би размена професионалних искустава и пракси била један од добрих начина сарадње између Института и Министарства спољних послова Србије.
Коначно, саговорници су констатовали да је укључивањe младих научника у процес спољнополитичког планирања, као и усаглашавањe аналитичких и академских кругова са савременим технолошким токовима, од велике важности за сваку земљу.