Helsinki: Svečani koktel u Ambasadi povodom Vidovdana
28. jun 2026.
U Ambasadi Republike Srbije u Helsinkiju održan je svečani koktel povodom obeležavanja Vidovdana, kojem su prisustvovali predstavnici srpske dijaspore, kao i brojni finski prijatelji Srbije.
U prigodnom obraćanju, ambasador Aleksandar Janković istakao je značaj i simboliku Vidovdana za Srbiju i srpski narod. Čestitao je, ujedno, i Dan dijaspore i Srba u regionu, naglasivši važnost očuvanja srpskog jezika, kulture i tradicije, kao i negovanja veza sa maticom.
Svečanost je organizovana uz podršku Srpsko-finskog društva, a prisutnima se obratila i predsednica ovog udruženja Tatjana Petković.
Poseban umetnički doprinos programu dao je hor Pravoslavne crkve Svetog Germana u Espuu, koji je izveo nekoliko kompozicija srpske duhovne muzike.
Gosti su, takođe, imali priliku da uživaju u tradicionalnim specijalitetima srpske kuhinje, kao i izboru srpskih vina i drugih pića.