Njujork: Generalni konzul Božović sa predavačem slavistike i srpskog jezika sa Univerziteta “Kolumbija”
Bošković je govorio o tom programu koji je i zbog načina na koji ujedinjuje više jezika sa prostora bivše Jugoslavije, te pomaže deci i studentima iz dijaspore da ne zaborave kako da komuniciraju sa članovima svojih porodica na Balkanu, više puta zavredio medijsku prezentaciju u prethodnim godinama. Upoznao je Božovića sa pojedinostima koje Katedra za slavistiku Univerziteta “Kolumbija” pruža i drugim korisnim informacijama koje se tiču programa, planova i studenata.
Osim toga, Bošković je sagovornika upoznao sa detaljnim planovima “Njegoš fondacije za srpski jezik i književnost”, koja, kako joj i samo ime govori služi očuvanju lepote srpskog jezika među dijasporom, ali i tome da zainteresuje druge da se upoznaju sa bogatstvom srpskog jezika i književnosti. Božoviću je uručen poziv da poseti Hariman institut, Univerzitet Kolumbija, ali i čuveni “Pupinov hol” u tom Univeritetu.
Božović je sagovorniku rekao da postoji veliko interesovanje Generalnog konzulata Republike Srbije u Njujorku da se pronađu nove prilike za saradnju sa Univerzitetom Kolumbija, te da će se lično zalagati da se takva inicijativa ubrza i što pre sprovede u delo.
On je takođe govorio o stogodišnjici Pulicerove nagrade za velikog srpsko-američkog naučnika Mihajla Pupina, jednog od četvorice dobitnika te prestižne nagrade koji su poreklom iz Srbije.
Pulicerovu nagradu za autobiografsko delo „Od pašnjaka do naučenjaka“ Mihajlo Pupin, koji je i sam bio profesor na Univerzitetu “Kolumbija”, kao i počasni konzul Srbije u SAD, dobio je 1924. godine. Božović je naglasio važnost isticanja Pupinovog lika i dela kao ugledne ličnosti koja je koristila svoj uticaj kako bi za srpski narod obezbedila bolji položaj u međunarodnoj javnosti, a srpskoj deci bolje prilike za visoko obrazovanje.
Božović je potom informisao sagovornika da će 10. marta biti održan pomen Mihajlu Pupinu i rekao da će period koji prethodi tom važnom događaju biti odlična prilika da se dogovore dalja saradnja i zajednički planovi sa Katedrom za slavistiku “Univerziteta Kolumbija” i “Njegoš fondacijom za srpski jezik i književnost”, te da se radi o inicijativi koja je i za njega lično od velike važnosti.