Đurić sa ministrom spoljnih poslova Argentine

24. jun 2026.
Ministar spoljnih poslova Republike Srbije Marko Đurić sastao se danas sa ministrom spoljnih poslova, međunarodne trgovine i vera Republike Argentine Pablom Kirnom, a susret u Panama Sitiju, pod okriljem ovogodišnje Generalne skupštine Organizacije američkih država, bio je prilika da razgovaraju o jačanju veza dve zemlje.

Sagovornici su se saglasili da odnose Srbije i Argentine karakteriše velika bliskost u pogledu poštovanja osnovnih principa međunarodnog prava, a uz postojeći potencijal za saradnju, stvara se snažan osnov za dalje unapređenje odnosa dve zemlje.

Ministar Đurić je tokom razgovora posebno istakao da bismo cenili učešće Republike Argentine na Specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, uputivši poziv toj zemlji da se pridruži najvećem međunarodnom događaju koji će Srbija organizovati naredne godine.

Srbija, istakao je Đurić, visoko ceni principijelnu poziciju Republike Argentine po pitanju nepriznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova, kao i podršku koju Argentina pruža Srbiji u međunarodnim organizacijama.

Šef srpske diplomatije uputio je poziv ministru Kirnu da poseti Republiku Srbiju, ocenivši da bi ta poseta bila dodatni podsticaj jačanju političkog dijaloga i sveukupne bilateralne saradnje Srbije i Argentine.

Ministar Kirno istakao je da Argentina visoko ceni napor koji Srbija ulaže u stvaranju mostova sa zemljama Latinske Amerike.