Пекинг: Амбасадорка Стефановић разговарала са извршним директором компаније Hainan Airlines

14. јул 2026.
Амбасадорка Републике Србије у Пекингу Маја Стефановић разговарала је у Амбасади Србије са извршним директором компаније Hainan Airlines Ју Чаођијеом.

Саговорници су оценили да је сарадња између Републике Србије и компаније Hainan Airlines веома успешна, као и да постоји значајан простор за њено даље унапређење.

Посебно је истакнут значај директне авио-линије компаније Hainan Airlines на релацији Београд–Пекинг, која је, заједно са директним летовима компаније Air Serbia између Београда и Шангаја, односно Гуангџоуа, дала снажан подстицај развоју међуљудских контаката, туристичке размене, као и привредне и културне сарадње између Србије и Кине.

Током разговора било је речи и о могућностима учешћа компаније Hainan Airlines на Специјализованој изложби Експо 2027, која ће бити одржана у Београду.